French press

0
406

Jeżeli standardowe parzenie kawy w tradycyjny sposób cię nuży, a chcesz znaleźć tanią alternatywę, to warto zwrócić uwagę na french press. Zaparzacze do kawy typu french press pozwalają cieszyć się smakiem aromatycznej kawy bez fusów.
Do niedawna praski francuskie kojarzyły się głównie z parzeniem kawy, jednak te charakterystyczne zaparzacze, dzięki możliwości odseparowania fusów od naparu za pomocą prostego tłoka z sitkiem, rewelacyjne sprawdzają się także w przyrządzaniu herbaty.


Oryginalny french press powstał w 1852 roku przez, jednak nie był on podobny do urządzenia, którego używamy do dzisiaj. Oryginalna konstrukcja przypominająca dzisiejszą praskę została stworzona przez Włochów Attilio Calimaniego, a także Giulio Monetę w 1929 roku. Bardzo prosta konstrukcja podbiła serca milionów kawoszy. French press przypominający nieco zwykły dzbanek, jest zazwyczaj szklanym zaparzaczem, najczęściej z metalowymi elementami (choć można spotkać takie wykonane z tworzywa sztucznego) oraz tłokiem zakończonym sitkiem. Odpowiada on za oddzielenie fusów od naparu. French press stał się bardzo popularny dzięki łatwej obsłudze i niewielkiej cenie. Do użycia praski francuskiej nie trzeba posiadać specjalnego czajnika, czy też papierowych filtrów, często wymaganych przy innych metodach parzenia. W tym przypadku wystarczy samo urządzenie, ziarna kawy i młynek. Naczynie posiada prosty i funkcjonalny mechanizm – filtr tłokowy ze stalowym sitkiem, który umożliwia przygotowanie kawy (lub herbaty) o intensywnym smaku i aromacie już w kilka minut. Kiedy uznamy, że napar jest wystarczająco mocny, należy wcisnąć tłok, a proces zaparzania zostaje przerwany. Nie ma konieczności wyciągania fusów, liści lub filtra.

Praska francuska jest uniwersalnym urządzeniem i tak naprawdę świetnie się sprawdzi w każdych warunkach – zarówno w domu jak i w pracy. Obsługa french pressa jest bardzo prosta i intuicyjna. Praska francuska to świetny pomysł na prezent. Estetycznie wykonane zaparzacze są ponadczasowe i niezwykle eleganckie. Doskonale prezentują się w każdym wnętrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here