Jak wyczyścić czajnik

0
184
jak_wyczyscic_czajnik

Jak odkamienić czajnik?

Twarda woda ma swoje negatywne skutki. To dzięki niej w naszym czajniku osadza się kamień. Niestety niesie to za sobą skutki estetyczne, ponieważ kamień wpływa na wygląd czajnika. Dodatkowo może mieć on negatywny wpływ na nasze zdrowie oraz funkcjonowanie urządzenia. Nie czekaj i jeżeli zauważyłeś, że czajnik nie wygląda jak świeżo po zakupie zajmij się nim!

Czym odkamienić czajnik?

 1. Coca-Cola
  Każdy zna i przynajmniej raz spróbował. Popularna na całym świecie Coca-Cola ma wiele ukrytych zastosowań. Za jej pomocą w łatwy sposób możemy usunąć kamień z czajnika. Co musimy zrobić? Wystarczy, że do pustego czajnika wlejemy trochę wody, dosypiemy łyżkę sody oczyszczonej i do tego dolejemy szklankę Coli. Po zagotowaniu zobaczymy kolejny sposób wykorzystania Coca-Coli.
 2. Sok z cytryny
  Żeby odkamienić czajnik wystarczy udać się do sklepu i zakupić jedną cytrynę. Następnie musimy ją wycisnąć, a otrzymany sok wlać do czajnika i odstawić na kilka godzin. Po minionym czasie możemy przekroić cytrynę na pół i boczne ścianki dokładnie oczyścić kawałkiem cytryny. Po skończonym zabiegu należy wylać zawartość, a cały czajnik dokładnie wypłukać.
 3. Kwasek cytrynowy
  Jeżeli brakuje nam w domu cytryny, a nie chce nam się wychodzić na szybkie zakupy jest jeszcze jeden sposób, ale pod warunkiem, że posiadamy w domu kwasek cytrynowy. Do czajnika wsypujemy cały kwasek cytrynowy i następnie całość zalewamy wodą (do połowy pojemności czajnika). Przyrządzony specyfik gotujemy i odstawiamy na 4 godziny. Następnie dokładnie płuczemy czajnik.
 4. Ocet
  Naszym zdaniem to zdecydowany faworyt, który bez większych problemów poradzi sobie z kamieniem w czajniku. Jedyne co musimy zrobić, to otworzyć nasz czajnik, wlać do niego szklankę octu, szklankę wody i zagotować zawartość. Dla lepszego efektu polecamy powtórzenie tej czynności. Po takim zabiegu, aby usunąć zapach octu powinniśmy czajnik dokładnie wygotować i umyć.
 5. Soda oczyszczona
  Też powinna sobie poradzić z kamieniem w tak błyskawiczny sposób jak ocet. Wystarczy wsypać cztery łyżki do czajnika i odstawić go na blisko 20 minut. Soda niestety powoduje nieprzyjemny zapach, dlatego tak samo jak w przypadku octu warto po tym, porządnie do umyć i wypłukać.

Mając problem z kamiennym nalotem w czajniku warto spróbować któregoś z tych sposobów. Kamień z pewnością powinien ustąpić, a jednocześnie polepszymy wygląd naszego czajnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here