Porcelana – warto mieć ją w domu

1
637
porcelana_warto_kupic_2

Minęły już czasy, kiedy ceniona była porcelana z Chin. Teraz, gdy towar ten jest łatwo dostępny jego popyt na rynku trochę zmalał. Na rynku panuje przesyt towarami podrobionymi, dlatego warto postawić na porcelanę polską. Przede wszystkim zyskamy najwyższej jakości porcelanę, która na naszych gościach wywoła ogromne wrażenie.

Pozycja społeczna a porcelana

W dzisiejszych czasach posiadanie w domu porcelany nie wyznacza naszej pozycji społecznej, jednak warto wspomnieć, że kiedyś to był ważny czynnik. Współcześnie porcelana stanowi pewien luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić, ponieważ najlepszej jakości ręcznie zdobiona porcelana to spory wydatek. Na najlepsze towary, te zdobione ręcznie wystarczy rzucić gołym okiem, by ocenić ich wartość. Dawniej najlepsze serwisy obiadowe z porcelany użytkowało się tylko na wyjątkowe okazje. Wówczas stanowiła ona niezwykłą dekorację i w pewien sposób okazywała ona szacunek przybyłym gościom, ponieważ rzadko można spożywać posiłek w porcelanie, która jest droższa od stołu.

Porcelana a podrabiany rynek

Praktycznie na całym rynku światowym zdarzają się produkty, które próbują naśladować inny. Są one gorszej jakości. Niestety tak samo dzieje się z porcelaną. W sprzedaży dostępnych jest wiele podrobionych produktów, których jakość jest bardzo niska. Produkty te są zwykle produkowane taśmowo z zanieczyszczonych surowców, natomiast zamiast ręcznych zdobień stosowane są komputerowe natryski. Dlatego najcenniejsza jest porcelana wykonywana ręcznie, ponieważ masowa produkcja taśmowa nie osiągnie takiego efektu, jak człowiek. Cienka, przejrzysta i ręcznie dekorowana porcelana jest nie do podrobienia. Jednak mimo wszystko trzeba bardzo uważać przed jej zakupem.

Porcelanowa filiżanka

Porcelana Villeroy&Boch

To właśnie w niewielkiej niemieckiej miejscowości Mettlach znajduje się największa fabryka w europie – Villeroy&Boch. Firma specjalizuje się w najwyższej na rynku jakości porcelany. W produkcji czerpią doświadczenie ze swojej długoletniej tradycji. Firma Villeroy&Boch wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i ciągle podnoszą standardy produkcji polepszając jakość oferowanych produktów. Wybierając te produkty mamy gwarancję, że jest to najlepszy na rynku towar oraz tworzony z wieloletnim doświadczeniem, które wspierane jest tradycją.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here