Uporządkowana kuchnia

0
402
porzadek_w_kuchni_1

Dobrze zorganizowana i uporządkowana kuchnia to podstawa. Kiedy w naszej kuchni panuje ład i porządek możemy z przyjemnością spędzać w niej czas oraz przyśpieszyć czas przygotowywania potraw. Gdzie najczęściej mamy nieporządek? Tym miejscem są kuchenne szafki. Zdradzamy, jak dbać o porządek.


W kuchni często panuje nieporządek, ponieważ zdarza się, że zależy nam na szybkim przygotowaniu potrawy i jest to pomieszczenie użytkowane przez wiele osób. W ciągłej rutynie to właśnie w kuchni mamy największe szanse na rozmowę z najbliższymi przy porannym śniadaniu lub kolacji. Niestety w łatwy sposób możemy zepsuć atmosferę, przykładowo, gdy będziemy szukać ulubionego noża i z pewnością swoją złość przerzucimy na drugą osobę, obwiniając ją o nieporządek. Warto zatem zadbać o czystość i nie psuć sobie przyjemnych chwil z bliskimi osobami.

Pojemniki Brabantia

Te funkcjonalne i praktyczne pojemniki kuchenne to najlepsze rozwiązanie na przechowywanie produktów spożywczych. Duża pojemność oraz ogromna funkcjonalność pozwoli nam na umieszczenie w nim nawet jednego kilograma cukru. Dzięki szczelnie zamykanej pokrywie nasze artykuły spożywcze będą dłużej świeże. Dodatkowo, gdy wybierzemy taki pojemnik, nasza kuchnia zyska element dekoracyjny i zastąpi stojącą w szafce torebkę z cukrem.

Stojaki z akcesoriami kuchennymi

Bardzo przydatny stojak, który poprawi naszą organizację w kuchni. Wszelkie niezbędne przedmioty podczas gotowania będą pod naszą ręką, gdy tylko umieścimy go na naszym blacie kuchennym. To rozwiąże nasz problem wiecznego szukania łopatki do obracania naleśników. W ten sposób nie ograniczymy przestrzeni w kuchni oraz zyskamy dodatkowy element dekoracyjny.

Ociekacz na sztućce i talerze

Tuż po umyciu naczyń nie wstawiamy ich oczywiście do szafki. W większości domów są one odkładane na blat kuchenny, co chwilowo ogranicza naszą przestrzeń roboczą. Kiedy wybierzemy ociekacz i umieścimy go w naszej kuchni, wszelkie mokre talerze bez problemu możemy umieścić na takim ociekaczu i cieszyć się oszczędnością miejsca. Sam produkt nie jest duży i bez problemu sprawdzi się w mniejszych kuchniach.

 

Noże kuchenne w bloku

Nie musimy się denerwować, że nie możemy znaleźć naszego ulubionego noża, ponieważ gdzieś nam zaginął w szufladzie. Wystarczy, że wszelkie nasze noże umieścimy w specjalnym bloku, który zawsze będziemy mieli pod ręką. Zapewni to nam porządek w kuchni i ograniczy czas poświęcony na szukanie tego odpowiedniego noża. W sprzedaży znajdują się również zestawy wraz z nożami, więc przy okazji zapewnimy sobie niezbędne narzędzia kuchenne.


Odpowiednie umiejscowienie akcesoriów kuchennych oraz przechowywanie produktów spożywczych ograniczy chaos panujący w kuchni. Dzięki temu, czas jaki w niej spędzimy będzie przyjemniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here